Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, відкрила глобальний набір учасників для участі в дослідженні мозкового імплантату, який дозволяє керувати комп’ютером за допомогою думок. Заявки тепер можуть подавати охочі з усього світу.
Учасниками можуть стати люди з квадріплегією — паралічем чотирьох кінцівок, а в окремих випадках також м’язів обличчя або тулуба.
У межах дослідницької програми PRIME, компанія вивчає безпеку бездротового інтерфейсу “мозок-комп’ютер” (BCI) та хірургічного робота, який імплантує пристрій. Мета — перевірити як безпечність технології, так і її ефективність у керуванні зовнішніми пристроями без фізичних зусиль — виключно силою думки.
Імплантат, який вбудовують у зону мозку, пов’язану з плануванням рухів, не видно ззовні. Він розпізнає нейронну активність користувача та дозволяє взаємодіяти з комп’ютером або смартфоном без дротів і тілесних рухів.
Neuralink уточнює, що брати участь можуть люди, які втратили можливість користуватись обома руками внаслідок травми шийного відділу спинного мозку або діагнозу бічного аміотрофічного склерозу (ALS).
На сьогодні, за інформацією компанії, пристрій уже імплантовано трьом пацієнтам.
Восени Neuralink також анонсувала новий напрям досліджень — керування роботизованою рукою за допомогою мозкового інтерфейсу. Попередні подібні технології потребували кабелів, підключених безпосередньо до голови, що обмежувало мобільність учасників. Натомість система Neuralink повністю бездротова.
Перший учасник дослідження, Нолан Арбо, який отримав імплантат компанії, назвав свій пристрій “Єва” та зазначив, що використовує його для самовдосконалення.